Publicistický seriálový pořad, který je zároveň pozvánkou ke sledování noční oblohy i vzdělávacím pořadem o vesmíru.

V roce 2007 TV Noe vysílala první cyklus, celkem 12 dílů, v kterém redaktor pořadu Jindřich Suchánek se svým hostem RNDr. Tomášem Gráfem, Ph.D., vedoucím Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v Ostravě, postupně probírali souhvězdí, tělesa sluneční soustavy i nejznámější objekty hlubokého vesmíru a dotýkali se i některých základních zákonitostí astronomie.

První díl byl odvysílán v únoru 2007 a poslední v lednu 2008. Od roku 2008 vysílá TV Noe volné pokračování. Pořad je většinou zaměřen na současné dění ve vesmíru. Na obrazovkách defilují nejrůznější zajímavosti, události a objekty, na které je soustředěna aktuální pozornost astronomů.

Redaktor pořadu Jindřich Suchánek si zve do každého dílu zajímavé hosty, jimiž jsou odborníci či nadšenci pro astronomii. Povídání je doprovázeno fotografiemi, videi a animacemi, které TV Noe laskavě poskytla NASA, ESA, ESO i jiné instituce anebo si je hosté sami připravili. Jednotlivé díly mají stopáž 35 – 60 min.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:   Rozkvétající hvězdná porodnice

Dnes, v premiéře na webu NÁŠ VESMÍR, uvádíme s laskavým svolením TV NOE 1. díl tohoto populárního seriálu. Moderátor Jindřich Suchánek s hostem RNDr. Tomášem Gráfem, Ph.D., vedoucím Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v Ostravě, debatují o souhvězdích, které můžeme spatřit v únoru na nebeské obloze, o Saturnu a jeho měsíci Titanu, Velké mlhovině v Orionu, galaxiích v souhvězdí Velkého vozu a měření vzdálenostech ve vesmíru.

Pevně věřím, že Vám uvedení tohoto seriálu udělalo radost. Další díly najdete na našem webu každou neděli v 15:00.


Zdroj: TV NOE, autor: Jindřich Suchánek