Publicistický seriálový pořad, který je zároveň pozvánkou ke sledování noční oblohy i vzdělávacím pořadem o vesmíru.

Moderátor Jindřich Suchánek společně s hostem RNDr. Tomášem Gráfem Ph.D., vedoucím Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v Ostravě, si pro Vás připravili unikátní záběry Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku NASA a Evropské kosmické agentury ESA.

První část pořadu budou společně procházet souhvězdími březnové oblohy a poté si dají dostaveníčko s nejbližší planetou – Venuší. Detaily jejího povrchu radarově nasnímané a počítačově zpracované sondou Magellan se vás pokusí vtáhnou do reálně fantastických končin této horké planety.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:   Rozkvétající hvězdná porodnice

V druhé části pořadu se diváci ocitnou u nádherné otevřené hvězdokupy Plejády (Kuřátka) plné mladých hvězd. Následně se pak vzdálíme více jak 27 mil. světelných let, abychom zakotvili nedaleko nádherné a mohutné galaxie Větrník – M 101. Po exkurzí touto galaxii se beseda pozastaví nad principy a členěním elektromagnetického záření.

Seriál Hlubinami vesmíru je na webu NÁŠ VESMÍR uváděn s laskavým svolením TV NOE. A nyní se již ponořme do hlubin vesmíru a nechme na sebe působit jeho vznešenost i mohutnost.


Zdroj: TV NOE, autor: Jindřich Suchánek