Publicistický seriálový pořad, který je zároveň pozvánkou ke sledování noční oblohy i vzdělávacím pořadem o vesmíru.

V poslední části úvodního 12. dílného cyklu Hlubinami vesmíru budou na pořadu, kromě krátké úvodní procházky lednovými souhvězdími, trpasličí planety.

Nejprve se vydáme na dalekou právě probíhající pouť (2008) se sondou New Horizons (Nové horizonty), a to k Plutu a jeho souputníku Cháronu a ještě vzdálenější Eris. Poodhalíme představy i o několika dalších tělesech této daleké končiny. Jsou jimi Sedna, Quaoar a další.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:   Ve sluneční soustavě Kepler-90 byla objevena už osmá exoplaneta

Poté se vydáme k blízkým hvězdám, u kterých byl zjištěn planetární systém. Úžasný svět tzv. exoplanet si nenechte ujít! Po putování mezi právě objevovanými vzdáleným exoplanetami se vrátíme, kam jinam, než k naší rodné Zemi.

Na závěr se staneme návštěvníky pestré vesmírné galerie. Připomeneme si objekty, o kterých jsme se zmínili v našem cyklu, od prvního až po poslední díl.

Seriál Hlubinami vesmíru je na webu NÁŠ VESMÍR uváděn s laskavým svolením TV NOE. A tak pojďme a nechme se unést nekonečným prostorem – hlubinami vesmíru – a prožijme onu sounáležitost s kosmem, který nám dává náznak odpovědí pro nikdy nekončící otázky.

Zdroj: TV NOE, autor pořadu: Jindřich Suchánek