O výzkumu Merkuru a kosmonautice s předním českým odborníkem. Tento publicistický seriálový pořad je zároveň pozvánkou ke sledování noční oblohy i vzdělávacím pořadem o vesmíru.

noeV prvním díle nového cyklu pořadu Hlubinami vesmíru bude hostem populární odborník na kosmonautiku u nás, pracovník Akademie věd ČR, Mgr. Antonín Vítek CSc. Na vlnách TV se objevil již při komentování přistání Apolla na Měsíci v letech 1969 – 1972. Od té doby je častým hostem médií, kdy popisuje a vysvětluje aktuální dění v kosmonautce. Nejinak tomu bude i v našem pořadu.

Budeme si povídat o sondě Messenger, která 14. ledna 2008 prolétla kolem Merkuru. Naposledy zkoumala planetu Merkur sonda Mariner 10 v roce 1974 a 75. Je to tedy již 33 let, co lidstvo zblízka Merkur studovalo. Co přinesly nové záběry? Můžeme se těšit na nejnovější snímky a animace!

TIP:   SERIÁL: Hlubinami vesmíru s dr. Jiřím Grygarem (1/2)

Dotkneme se také dalších sond, které aktuálně (v roce 2008) krouží kolem těles sluneční soustavy anebo míří k svému cíli.

Seriál Hlubinami vesmíru je na webu NÁŠ VESMÍR uváděn s laskavým svolením TV NOE. A tak pojďme a nechme se unést nekonečným prostorem – hlubinami vesmíru – a prožijme onu sounáležitost s kosmem, který nám dává náznak odpovědí pro nikdy nekončící otázky.

Zdroj: TV NOE, autor pořadu: Jindřich Suchánek