s281016

Chcete vyhrát malou pozornost? Stačí jen správně odpovědět na otázku: Co je na fotografii?

Odpovědi posílejte, prosím, na email info@nasvesmir.cz (předmět: SOUTĚŽ). Ze správných odpovědí bude jedna vylosována a její autor obdrží od Envéčka malou pozornost.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:   Mimozemšťané nám mohou být podobní více, než si myslíme

Soutěž je ukončena. Děkuji všem za účast. Nutno říci, že najít odpověď určitě nebylo lehké. Takže, co to tedy vidíme na obrázku, který dnes zveřejnila na svém webu ESA? Jedná se o náhorní plošinu Putorana, nejsevernější výběžek Středosibiřské vysočiny.

Celé území se nachází v Krasnojarském kraji Ruské federace, severně od severního polárního kruhu, a je téměř izolováno od lidské civilizace.

Centrální část plošiny byla v červenci roku 2010 pro svůj unikátní reliéf, vodstvo a nenarušené ekosystémy prohlášena součástí světového přírodního dědictví. Snímek pořídila 2. března 2016 evropská družice Copernicus Sentinel-2A (ESA).

A kdo v naší historicky první soutěži vyhrál? Z došlých správných odpovědí byla vylosována slečna či paní LENKA MIKESKOVÁ. Gratuluji! Nyní mi prosím pošlete svou poštovní adresu a pak už jen vyhlížejte poštovního panáčka, který Vám od Envéčka doručí malou pozornost.

Pozn.: Emailové adresy soutěžících nebudou samozřejmě žádným způsobem zneužity. Ihned po vylosování výherce byly všechny adresy vymazány.

Zdroj: esa.int, cs.wikipedia.org, foto: Contains modified Copernicus Sentinel data (2016), processed by ESA