V tomto pořadu pokračuje rozhovor s P. Pavlem Gáborem, SJ, PhD, astrofyzikem, katolickým knězem, členem jezuitského řádu a zároveň pracovníkem Vatikánské observatoře.

Jaký je pohled duchovního a zároveň astrofyzika na možnost existence mimozemské civilizace? Co této otázce říkají teologové? Je-li Bůh bytostí, kde ve vesmíru je?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:   Mimozemšťané nám mohou být podobní více, než si myslíme

Nahlédněte spolu s námi do věčných otázek existence. Je možné se zamýšlet např. nad tím, že v případě vyspělých mimozemských civilizací, jsou tyto nám podobné anebo mohou mít odlišný duchovní život?

Na závěr ještě jedno malé upozornění. Další díl seriálu Hlubinami vesmíru uvedeme až po prázdninách, a to v neděli 10. září 2017. Děkuji za pochopení a přeji Vám příjemně prožité dovolené a prázdniny.

Zdroj: TV NOE
Autor pořadu: Jindřich Suchánek
Pozn.: Seriál Hlubinami vesmíru je na webu NÁŠ VESMÍR uváděn s laskavým svolením TV NOE, děkujeme!

4 thoughts on “SERIÁL: Hlubinami vesmíru s dr. Pavlem Gáborem (2/2)

 1. Je moc velká škoda, že tenhle pořad – v podstatě skvělý pořad se skvělým moderátorem – je vlastně dílem nábožensky orientované televize. Oni si pak pozvou kněze/astronoma, tedy kozla zahradníka, který dokonce sám přiznává náboženskou zaujatost. Chodí okolo horké kaše: hvězdokupa, vesmír je veliký, ježíš sem, ježíš tam. Však se církev dávno poučila, že když tu a tam přikývne na výsledky náboženského bádání, tak se jí otvírá nová možnost, kterak potřísnit vědu svým teleologickým slizem. Tfuj.

  1. Je škoda, že máte takový názor. Nebudu se v tom nábožensky netolerantním hnusu, který jste zde předvedl, nějak dlouze patlat. Podotknu jen, že věda a víra spolu mohou velice úspěšně koexistovat a také jsme toho dnes a denně svědky. TV NOE patří za tento seriál veliké poděkování. Lepší důkaz o tom, že už nejsme ve středověku, ale v 21. století, kde se vzájemně učíme a respektujeme, už být snad ani nemůže.

   1. Omlouvám se za poněkud expresivní slovník. Kritika není mířena na tento server. Nicméně, zmínka o středověku je na místě, byť z trochu jiného důvodu. Pasáž kde dr. Gábor tlumočí přání kardinála Špidlíka, aby se opětovně „zakouzlil“ vztah člověka a světa/vesmíru, je typická a velice vypovídající. Církvi totiž ten „odkouzlený“ stav absolutně nemůže vyhovovat, takže vnáší pochybnost a řadí zpátečku do středověku.

    Nebudu to tu dále rozvíjet, snad jen poprosím, aby mé příspěvky nebyly smazány, protože jsou nekonformní.

   2. Jaký nábožensky netolerantní hnus, prosím? Skutečnost, že někteří lidé se v životě dokáží oprostit od berliček víry, a katolicismu zvlášť, je pro vás hnus? Pakliže se věřící lidé nedokáží obejít bez souboru pohádek, proč se rozčilují nad tím, že jiní lidé nazývají pohádky pohádkami?

Comments are closed.