P2016

V tomto článku jsem Vám slíbil předpověď počasí na období maxima meteorického roje Perseid. Jaké počasí nás tedy čeká ze čtvrtka na pátek a z pátku na sobotu? Můžeme se těšit na oblačností nerušenou podívanou?

Předpověď na čtvrtek (00:00-23:59) říká, že bude oblačno až polojasno, v noci na severovýchodě až zataženo a ojediněle déšť. Ráno ojediněle mlhy. Během dne ojediněle přeháňky. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, ojediněle až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. V noci slabý, přes den mírný severozápadní vítr 2 až 6 m/s bude večer slábnout.

V pátek (00:00-23:59) by mělo být polojasno, na Moravě a ve Slezsku ráno ojediněle mlhy. Od západu postupně zataženo a na většině území déšť, který bude při postupu k východu slábnout. Na východě území srážky až večer a jen ojediněle. Večer na západě Čech protrhávání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C, při malé oblačnosti a uklidnění větru ojediněle až 3 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na východě území a ojediněle i jinde až 20 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s bude k večeru slábnout.

TIP:   VZPOMÍNÁME: Den, kdy se malý krok pro člověka stal velkým krokem pro lidstvo

V sobotu (00:00-23:59) bude polojasno, ráno v Čechách ojediněle mlhy. Ve východní polovině území zpočátku oblačno až zataženo, místy občasný déšť. Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na západě Čech až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 26 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s bude k večeru slábnout.

Numerický model ALADIN to s oblačností vidí takto:

This slideshow requires JavaScript.

(Černá = jasno, žlutá = nízká oblačnost, zelená = střední oblačnost, modrá = vysoká oblačnost)

Aktuální online výskyt oblačnosti nad Českou republikou můžete sledovat zde. Pevně věřím, že zrovna u Vás bude jasno, a že si to přeci jen užijete v plné parádě. Držím palce!


Zdroj: ČHMÚ, foto: 66.media.tumblr.com/via: Hvězdárna Karlovy Vary