O objevech nov, amatérské astronomii i profesionálním pozorování vesmíru.

noeV tomto díle pořadu Hlubinami vesmíru se seznámíme s nejvýznamnějším astronomem amatérem posledních let a dnes již profesionálním pracovníkem Astronomického ústavu Akademie věd ČR v Ondřejově, Kamilem Hornochem.

V roce 2006 byl oceněn prestižní americkou Pacifickou astronomickou společností na kongresu Mezinárodní astronomické unie v Praze.

A o čem si budeme povídat? Začneme u hvězd, kterým říkáme novy. Dozvíme se, že se jedná o zajímavé proměnné hvězdy… ale podrobnosti až v našem pořadu. Kamil Hornoch těchto nov objevil k dnešnímu dni již 60! Jeho snímky stojí za to!

TIP:   Pestrobarevná nebeská krajina

Nahlédneme do kuchyně nadšence, který dokázal svou pílí a vytrvalostí uskutečňovat své klukovské sny. Jistě se dotkneme i nynější odborné činnosti Kamila Hornocha, výzkumu malých těles sluneční soustavy.

Seriál Hlubinami vesmíru je na webu NÁŠ VESMÍR uváděn s laskavým svolením TV NOE. A tak pojďme a nechme se unést nekonečným prostorem – hlubinami vesmíru – a prožijme onu sounáležitost s kosmem, který nám dává náznak odpovědí pro nikdy nekončící otázky.

Zdroj: TV NOE, autor pořadu: Jindřich Suchánek