2016_10_26

Od středečního večera do dnešního rána bylo ve střední Itálii zaznamenáno již přes 200 otřesů půdy, nejsilnější z nich měl hodnotu 5,9 stupně (USGS uvádí 6,1). Jde o stejnou oblast, kterou ochromilo srpnové zemětřesení o síle 6,2 stupně.

Italský geofyzikální ústav oznámil, že od středečních 19:00 hodin do dnešního rána bylo mezi oblastmi Marche a Umbria zaznamenáno na 200 otřesů půdy. Nejsilnější měl podle ústavu hodnotu 5,9 stupně (USGS uvádí 6,1) a byl zaznamenán ve středu po 21:00 hodině. Na přiložených snímcích vidíte, že otřesy byly opět zaznamenány i na našich měřících stanicích.

TIP:   Oblačno, s občasným prachem

Nejprve se půda začala chvět u vesnice Castelsantangelo sul Nera, která leží v provincii Macerata. Další zemětřesení bylo silnější a zaznamenáno bylo o deset kilometrů víc na sever. To, že už při prvním lidé vyběhli ven, podle záchranářů mohlo pomoci zachránit životy lidem, kteří nebyli v domech později při silnějších otřesech.

Centrum největších otřesů bylo v hloubce 10 kilometrů pod zemí asi 100 kilometrů od Ancony, která je střediskem oblasti Marche na pobřeží Jaderského moře. Z místa otřesů je hlášeno mnoho škod.

This slideshow requires JavaScript.

Zdroj: ČT24, ČTK, SKY NEWS, ig.cas.cz