Na tomto snímku, který pořídil Hubble Space Telescope, vidíme zdánlivě chaotické uspořádání hvězd v souhvězdí Vlasů Bereniky. A přesto zde panuje kosmický řád. Díváme se totiž na nepravidelnou trpasličí galaxii NGC 4789A.
Zdá se, že hvězdy jsou zde nahodile rozházeny v širokém prostoru, ale ve skutečnosti drží gravitačně pohromadě tak, jak se na hvězdy v seriózní galaxii sluší.
Na tomto snímku je barevnost (zejména modrá a červená) záměrně přehnána, a to z jednoduchého důvodu. Podle těchto barev totiž můžeme krásně rozlišit jednotlivé generace hvězd.
Vidíme zde tedy hlavně hvězdy modré, což jsou hvězdy relativně mladého věku, jasně zářící a velmi horké, a vidíme zde také hvězdy rudé (červené), které už ve vesmíru ledacos pamatují.
Přítomnost takového množství mladých i starých hvězd v této nepravidelné trpasličí galaxii svědčí o tom, že zde po celou dobu bylo a stále je dost “stavebního” materiálu pro tvorbu hvězd.
NGC 4789A v souhvězdí Vlasů Bereniky je od nás vzdálena přibližně 14 000 000 sv. let. Na obrázku také vidíme ještě bezpočet dalších menších či větších galaxií. Ty jsou však vzdáleny ještě více.