První ženou mezi hosty pořadu Hlubinami vesmíru byla první dáma české astronomie RNDr. Eva Marková, CSc., bývalá dlouholetá ředitelka Hvězdárny v Úpici a první předsedkyně České astronomické společnosti v její historii.

Dr. Eva Marková v tomto díle poodhalí své začátky v astronomii a pohovoří o svém popularizačním i vědeckém programu, kterým je především výzkum Slunce.

TIP:   Hvězdný vztah odsouzený ke katastrofě

Po exkurzi mezi hvězdy a jejich klasifikace, se setkání s dr. Evou Markovou bude točit kolem Slunce. Velmi zajímavé jsou mimo jiné sluneční zatmění a jejich pozorování. Za těmi paní dr. Marková putovala nejen po Evropě, ale i do Ameriky, Afriky a Asie. Byla i u úplného zatmění v Číně.

K čemu je důležité cestovat za zatměními, jaká ještě skrývá naše Slunce tajemství a čím může právě sledování zatmění pomoci?

Pohodlně se usaďme a přibližme se spolu s dr. Evou Markovou nejen k odpovědím na tyto otázky a nechme se okouzlit krásou naší nejbližší hvězdy i celého vesmíru.

Zdroj: TV NOE, autor pořadu: Jindřich Suchánek. Seriál Hlubinami vesmíru je na webu NÁŠ VESMÍR uváděn s laskavým svolením TV NOE.