Hostem tohoto dílu je mladý amatérský astrofotograf z Červeného Kostelce Jan Hovad.

Byť se zabývá fotografováním vesmíru, především mlhovin, teprve tři roky, byl již několikrát vyhlášen astrofotografem měsíce a také roku 2008.

Honza Hovad poodkryje důvody proč se dal na focení nočních krás, představí nám svou pozorovatelnu a popíše i metody své práce. Především se ale budeme společně procházet jeho fotografiemi, a to určitě stojí za to!

TIP:   Výtrysk ze splynutí neutronových hvězd se šířil čtyřikrát rychleji než světlo

Uvidíme např. jeho úžasnou mozaiku souhvězdí Labutě i skvělou fotografii z okolí hvězdy Éta Cygni a mnoho skvělých snímků dalších mlhovin, např. M 42 v Orionu, Kalifornii, Severní Ameriku a Pelikána či Opičí tvář, Sloní chobot, Rosetu a mnoho dalších.

Podíváme se i k Velké galaxii v Andromedě a Plejádám. Srovnáme některé snímky s fotografiemi profesionálů či největších dalekohledů světa – budeme překvapení, co jsou schopni amatéři dokázat!

Jak se stát astronomem amatérem? I na tuto otázku dostane zvídavý divák od jednoho z nejlepších našich astronomů amatérů – Honzy Hovada odpověď. Nechme se tedy unášet vesmírnými obrazy, úchvatnou galerií přírody!

Zdroj: TV NOE, autor pořadu: Jindřich Suchánek. Pořad Hlubinami vesmíru je na webu NÁŠ VESMÍR uváděn s písemným svolením TV NOE.