O ŽIVOTĚ VE VESMÍRU | V druhém díle se pan docent rozhovořil o samém principu života ve vesmíru. Kdo jsme, co jsme, kdy a kde jsme a hlavně – proč jsme?

Nejprve se zastavil u nejrůznějších forem života – např. extremofilů, stop aminokyselin v meteoritech, hlubokomořských životních forem, experimentů ve stratosféře aj., tématicky se dotkl také exoplanet, ale především hledal odpovědi na to, kdo jsme, co jsme, kdy a kde jsme a hlavně – proč jsme? Dokáže dnešní věda na tyto otázky uspokojivě odpovědět?

TIP:   Výtrysk ze splynutí neutronových hvězd se šířil čtyřikrát rychleji než světlo

Pojďme a společně s doc. RNDr. Josipem Kleczkem, DrSc. prožijme nádherné okamžiky zastavení se nejen nad podstatou života ve vesmíru, ale snad i nad jeho smyslem.

Vznikl vesmír sám od sebe anebo má svého Tvůrce? Doc. Josip Kleczek se nebránil odpovídat ani na tyto filozofické otázky a slyšet odpovědi z úst astrofyzika světového formátu? To stojí za chvíli pozornosti.

Zdroj: TV NOE, autor pořadu: Jindřich Suchánek. Seriál Hlubinami vesmíru je na webu NÁŠ VESMÍR uváděn s laskavým svolením TV NOE. Děkujeme.