Hostem tohoto pořadu je nadějná mladá matematička Ing. Hana Druckmüllerová, která se zabývá zpracováním snímků sluneční koróny.

Její práce, kterou započala pod vlivem svého otce prof. Miloslava Druckmüllera, je dnes velmi uznávanou, protože matematické zpracování přináší fotografiím zatmění Slunce nebývalou hodnotu.

Objevují se struktury, které na normálně pořízených snímcích nelze rozlišit a teprve po důkladném zpracování matematickou metodou, pomocí speciálně vyvinutých programů, se odhalují a ukazují zcela zřetelně, co vše se v koróně Slunce skrývá.

TIP:   Vědci vyřešili problém, jak se může voda dostat na povrch měsíce Europa

Přeneseni do exotických míst naší planety za úplným zatměním Slunce uvidíme zcela unikátní snímky. Zaujetí a fundovanost mladé vědkyně nás vtáhne přímo, pro mnohé z nás, k utajeným krásám našeho Slunce.

Pojďme a nechme se unést prostřednictvím našeho hosta do kouzel aplikované matematiky. Ano i matematika je úžasnou, krásnou a poutavou disciplínou. Nevěříte? Tak se pohodlně usaďte a vězte, že to co vidíte, je skutečnost.

Zdroj: TV NOE, autor pořadu: Jindřich Suchánek. Seriál Hlubinami vesmíru je na webu NÁŠ VESMÍR uváděn s laskavým svolením TV NOE, děkujeme.