ÚPLNÝ ZÁZNAM | Ze startovního komplexu 39A na Cape Canaveral odstartovala dnes ve 13:15 SELČ nosná raketa Falcon 9, která dopravila na oběžnou dráhu utajované užitečné zatížení NROL-76.

Dnešní mise SpaceX byla ve všech ohledech výjimečná, jednak tím, že se jednalo o misi do jisté míry tajnou, ale také fascinujícími záběry kamer, které snímaly celý průběh letu a přistání prvního stupně rakety Falcon 9.

TIP:   Ondřejovská hvězdárna potvrdila objev hnědého trpaslíka TOI-503b

Plně sdílím nadšení Dušana Majera, který provázel diváky přímým přenosem na webu kosmonautix.cz, když prohlásil, že zcela nové a nečekané záběry byly doslova dechberoucí, chvílemi jako ze sci-fi filmu. Ostatně uvidíte sami, až se na video také podíváte.

Předstartovní příprava probíhala normálně a v plánovaném čase nosná raketa vzlétla. První stupeň se vrátil na Cape Canaveral asi devět minut po startu, když ukázkově přistál na ploše LZ-1 (Landing Zone One).

Informace o navedení družice na oběžnou dráhu a jejím oddělení od horního stupně rakety nebyly vzhledem k utajovanému průběhu letu zveřejněny. Po navedení na samostatnou dráhu dostala družice kódové označení USA 276 (2017-022A).

Zdroj: novinkykosmonautiky.blogspot.com, spacex.com