VÝZKUM SLUNEČNÍ SOUSTAVY | V následujících dvou dílech seriálu Hlubinami vesmíru si připomene významného pracovníka Akademie věd České republiky, chemika a předního českého znalce kosmonautiky, jakož i popularizátora tohoto oboru, Mgr. Antonína Vítka, CSc., který náš svět opustil 28. února 2012.

V první části se bude hovořit o výzkumu těles Sluneční soustavy kosmickými sondami. Po úvodním představení váženého hosta se pozornost zaměří k Merkuru, protože od března 2011, poprvé v dějinách, zaparkovala na oběžné dráze sonda k jeho výzkumu.

Zajímavé informace o výzkumu, čerstvé fotografie i animace nás donesou k této nepříliš probádané planetě, takříkajíc na „dostřel“. Nenechme si ujít unikátní snímky s výkladem vpravdě zasvěceným.

TIP:   V pátek 27. července uvidíme nejdelší úplné zatmění Měsíce v tomto století

V další části pořadu se odpoutáme od planety Merkur a začneme pouť po tělesech Sluneční soustavy. Nejprve to bude Venuše, kde krouží evropská sonda Venus Express, pak Mars s jeho unikátními marsovskými vozítky či sondami, poté planetky kam míří sonda Dawn, krátce se zastavíme také u sondy Rosetta, která se chystá na výzkum komety a nakonec to bude Jupiter, kde v době natáčení nebyla žádná sonda, ale stále láká vědce k dalšímu bádání.

Zdroj: TV NOE, autor pořadu: Jindřich Suchánek. Seriál Hlubinami vesmíru je na webu NÁŠ VESMÍR uváděn s laskavým svolením TV NOE, děkujeme.