21. srpna 2017 se ve Spojených státech po celém jeho území odehraje úplné zatmění Slunce. TV NOE odvysílá toto dlouho očekávané vesmírné divadlo v přímém přenosu. Nenechte si tedy ujít pořad Hlubinami vesmíru SPECIÁL.

Ve studiu bude s Jindřichem Suchánkem (autorem pořadu) spolukomentovat toto mimořádné představení vedoucí Slunečního oddělení Astronomického ústavu ČR RNDr. Michal Sobotka, DSc.

TIP:   Hvězdný vztah odsouzený ke katastrofě

Vysílání začíná v 19:00 SELČ na západním pobřeží USA v Oregonu. Budeme sledovat, kterak stín Měsíce zakrývá sluneční kotouč a postupuje 12 státy USA až do Jižní Karolíny na východě USA, kdy před 21:00 SELČ opustí pobřeží a skončí v Atlantiku.

Zveme všechny příznivce astronomie k tomuto přenosu, který bude ojedinělou příležitostí zhlédnout podivuhodnou korónu Slunce ukazující se právě v okamžicích úplného zatmění.

Živé vysílání na internetu najdete na této adrese http://tvnoe.cz/live. TV NOE naladíte samozřejmě i v pozemních sítích DVB-T a DVB-T2, jakož i prostřednictvím satelitu, kabelové televize či IPTV.

Na závěr ještě malé upozornění. Pokud by byl web TV NOE přetížen, tak můžete sledovat zatmění Slunce také na našem webu, viz NASA TV, taktéž budeme sdílet živé vysílání NASA na Facebooku. O dalších možnostech sledování dnešního zatmění Slunce pojednává i tento článek http://1url.cz/utZth. Přeji Vám příjemný, byť pouze zprostředkovaný zážitek.

Zdroj: TV NOE, ilustrační foto: Luc Viatour, video: NASA Goddard