ŽIVĚ: Videohovor s astronautem Paolem Nespolim

V pondělí 4. prosince budou učitelé a studenti z České republiky, Rakouska, Finska a Itálie spojeni živým přenosem s kosmonautem ESA Paolem Nespolim, který v současné době žije a pracuje na Mezinárodní kosmické stanici (ISS).

Učitelé budou přímo pokládat Paolu Nespolimu otázky týkající se výzev a dobrodružství života ve vesmíru. Živý přenos začne v 16:05 SEČ. Vlastní hovor bude zahájen v 16:40 SEČ a bude trvat zhruba 20 minut. Nezmeškejte ho!

Lokální události jsou organizované kancelářemi ESERO Czech Republic, ESERO Rakousko, Nordic ESERO, vzdělávacím týmem Italské kosmické agentury (ASI) a Vzdělávací kanceláří ESA. Vlastní aktivity za přítomnosti učitelů a studentů základních a středních škol proběhnou v Praze, Linci, Helsinkách a středisku ESA ESRIN v italském Frascati.

TIP:   Pavel Pech: Corona Australis

Letový hovor s Paolem Nespolim je součástí širšího záběru vzdělávacích aktivit připravených ESA a ESERO (European Space Education Resource Office). Aktuálně funguje dvanáct operačních kanceláří ESERO po celé Evropě, které svou činností pokrývají čtrnáct členských zemí ESA. Projekt ESERO je společným programem ESA, národních kosmických agentur a vzdělávacích partnerů.

ESERO navrhuje a šíří zdroje do školních tříd – všechny v rámci národního vzdělávacího programu a jazyka – které využívají kosmických aktivit, aby byla výuka a učení se předmětů STEM zajímavější a efektivnější. Navíc nabízí učitelům výcvikové workshopy a podporují další vzdělávací projekty v té které zemi. Během svých aktivit ESERO také zvyšuje povědomí o možnostech kariéry v oblastech STEM a propaguje význam kosmických aktivit pro náš každodenní život.

Zdroj: ESA