NAROZENINOVÁ SOUTĚŽ O ZAJÍMAVOU KNIHU

Díky vaší přízni, přátelé, slaví právě dnes 27. února projekt NÁŠ VESMÍR již páté narozeniny. K narozeninám patří samozřejmě nějaký pěkný dárek, který ale v tomto případě neobdrží oslavenec, nýbrž jeden z milých čtenářů. Postačí pouze správně odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu toho štěstíčka při losování.

Pojďme tedy rovnou na věc. Soutežní otázka zní: Čím jsou tvořeny polární čepičky na Marsu?

A) Kombinací zmrzlé vody (ledu) a zmrzlého oxidu uhličitého (suchého ledu)
B) Sezónními bíle kvetoucími rostlinami
C) Výhradně zmrzlým oxidem uhličitým (suchým ledem)
D) Výhradně zmrzlou vodou (tedy ledem)

Své odpovědi posílejte, prosím, na email soutez@nasvesmir.cz, a to nejdéle do 28.02.2018, 23:59:59 SEČ. Ze správných odpovědí bude 1. března 2018 jedna vylosována a její autor či autorka obdrží velice zajímavou knihu s názvem Vesmír – Fascinující cesta napříč kosmickým prostorem.

Na stránkách této knihy plné názorných ilustrací a schémat se vydáte na fascinující cestu za tajemstvími vesmíru. Dozvíte se, jak vzniká a zaniká hvězda, čím vším se navzájem liší planety Sluneční soustavy, jak vesmírná tělesa ovlivňují dění na Zemi, ale třeba i to, jak to vypadá na zemské oběžné dráze a co je to kosmické smetí. Tahle velkorysá encyklopedie přinášející přehledně uspořádaná fakta i nečekané zajímavosti poslouží jako skvělý knižní průvodce nejen naší Galaxií pro celou rodinu. Hodně štěstí!


00:01 01.03.2018 | SOUTĚŽ BYLA UKONČENA – ČAS VYPRŠEL. Za několik minut bude znám výherce či výherkyně.

00:13 01.03.2018 | Správná odpověď se skrývala pod písmenem A. Polární čepičky na Marsu jsou skutečně tvořeny kombinací zmrzlé vody (ledu) a zmrzlého oxidu uhličitého (suchého ledu). A kdo vyhrál? Výhercem se stává VOJTĚCH ROMAN. Gratuluji!Upozornění: Účast v soutěži je dobrovolná. Jméno výherce či výherkyně soutěže bude ihned po vylosování zveřejněno na tomto místě. V odpovědi na soutěžní otázku nemusíte zatím uvádět adresní údaje. O adresu bude požádán pouze výherce. Ihned po vylosování výherce budou všechny emailové adresy vymazány. NÁŠ VESMÍR garantuje, že emailové adresy soutěžících nebudou samozřejmě žádným způsobem zneužity. V této soutěži jde jen o zábavu. Nejedná se o žádnou (ani skrytou) obchodní nabídku či “šmejdskou praktiku”. Výhra bude výherci doručena nejdéle do 45 dnů. NÁŠ VESMÍR se vzdává odpovědnosti v případě poškození výhry během doručování. Výherce nezískává nárok na peněžní vyrovnání v případě zmíněného poškození.