VELETRH VĚDY 2018: Tři dny plné vědy, více než sto expozic a vstup zdarma. To si nenechte ujít!

Rekordní počet expozic, jakož i nespočet novinek a zajímavostí ze světa vědy – takový bude čtvrtý ročník Veletrhu vědy Akademie věd ČR. Největší populárně naučná akce svého druhu v ČR bude představí výsledky práce českých vědeckých elit a inovačních firem. Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní speciální exponáty.

TIP:   Kterak korýši mísí oceán

Více než 90 vystavovatelů se letos představí na Veletrhu vědy, který se uskuteční od 7. do 9. června 2018 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Během tří dnů nabídne přes 100 expozic, mezi nimiž nebude chybět 40 pracovišť Akademie věd ČR, vysoké školy a další vědecké instituce i firmy. Jednu z nejrozsáhlejších populárně-naučných akcí u nás pořádá Akademie věd ČR již počtvrté. Veletrh vědy je určen všem věkovým kategoriím. Na co se tedy můžete těšit?

Laboratoře, interaktivní exponáty a virtuální realita

Některé stánky budou připomínat improvizované laboratoře, jiné doplní interaktivní exponáty. „Návštěvníci si mohou vyzkoušet falzátorské postupy, pilotování stíhačky v leteckém trenažéru, práci v temné komoře, prohlédnou si nejmodernější přenosové vozy České televize nebo červený záchranný stan trosečníků, kteří ztroskotali před 90 lety se vzducholodí Italia na severním pólu”, představuje některé z expozic PR manažerka Veletrhu vědy Andrea Saláková.

Mnohé stánky ožijí pokusy, workshopy i vědeckými dílnami. Zejména pro menší děti budou připraveny soutěže a kvízy o drobné ceny. Návštěvníkům, kteří na veletrhu zatouží po odpočinku, bude otevřena speciální zóna. Své síly spojilo 16 humanitních a společenskovědních ústavů Akademie věd ČR, které se rozhodly přenést návštěvníky do světa knih, her a oddechu.

Významní čeští vědci a popularizátoři vědy

Stánky vystavovatelů doplní přednášky, science show i dokumentární filmy. Panelové diskuze s významnými vědci z pracovišť Akademie věd ČR moderuje Václav Moravec. Každý den se budou věnovat jinému tématu – ve čtvrtek léčbě 21. století, v pátek fake news a v sobotu tématu, jak Češi dobývají vesmír. S přednáškou Příběh uranu vystoupí jaderná fyzička Dana Drábová, Přírodní vědy ve fotografii a ve filmu představí Petr Jan Juračka. Na sobotu organizátoři připravili multimediální show PŘÍSNĚ TAJNÉ moderátorky Lucie Výborné a popularizátora vědy Michaela Londesborougha.

Kariérní zóna

Pro čerstvé absolventy, doktorandy a další pracovníky ve vědě vznikne na veletrhu ve čtvrtek a pátek kariérní zóna. Zájemci se dozvědí, jak zaujmout potenciálního zaměstnavatele, jak napsat životopis nebo motivační dopis v angličtině a proč se vyplatí budovat si osobní marketing.

Vstup zdarma

Vstup na veškerý program je zdarma. Veletrh vědy bude otevřen od 10:00 do 18:00 hodin. Na přednášky, vědecká představení, panelové diskuze a program kariérní zóny jsou z kapacitních důvodů nutné rezervace, které společně s ostatními informacemi naleznete na www.veletrhvedy.cz.

Zdroj: Tisková zpráva AV ČR, video: facebook.com/veletrhvedyNapsat komentář:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.