Odstartovala raketa Falcon 9 s telekomunikační družicí Telstar 18 VANTAGE na palubě

Dnes to bylo sice trochu napínavé, ale povedlo se. Start nosné rakety Falcon 9 s telekomunikační družicí Telstar 18 VANTAGE byl totiž ze začátku čtyřhodinového startovního okna, které začínalo v 05:28 SELČ, několikrát posunut, a to kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám, neboť v oblasti Cape Canaveral řádila bouřka.

TIP:   Fosfor je jedním ze základních kamenů života. Jak se ale dostal na ranou Zemi?

Oblačnost ale poměrně rychle ustoupila k severovýchodu, a tak v 06:45 SELČ mohla nosná raketa Falcon 9 úspěšně odstartovat ze startovního komplexu 40 ke své 61. misi od roku 2010. Mimochodem, jednalo se také již o 50. vzlet z Cape Canaveral.

První stupeň nosné rakety pracoval normálně, ve výšce asi 80 km se oddělil a úspěšně přistál na plošinu Of Course I Still Love You zakotvenou v Atlantském oceánu asi 400 km východně od Cape Canaveral. Motor druhého stupně pracoval šest minut a dopravil družici na parkovací oběžnou dráhu.

V 07:17 SELČ, tedy 32 min po vzletu a po druhém dohoření motoru druhého stupně, se družice Telstar 18 na přechodové dráze ke stacionární oddělila a nyní se již pomocí vlastního motoru převede na stacionární dráhu. Při sledování záznamu vám příjemný a ničím nerušený zážitek.

Zdroj: novinkykosmonautiky.blogspot.com, foto & video: spacex.com