» KRÁTKÉ ZPRÁVY

Sonda Voyager 2 vstoupila do mezihvězdného prostoru

Kosmická agentura NASA oznámila, že po analýze dat z různých přístrojů na sondě Voyager 2 dospěli vědci k závěru, že sonda Voyager 2, jež je vzdálená 18 miliard km, překročila 5. listopadu vnější okraj heliosféry. Sonda Voyager 1 vstoupila do mezihvězdného prostoru už v roce 2012.

TIP:   Poselství jiným světům

Hlavní důkaz, že Voyager 2 opustil heliosféru, pochází z přístroje PLS (Plasma Science Experiment) sledujícího proudění slunečního plazmatu, který právě 5. listopadu zaznamenal prudký pokles rychlosti slunečního větru a od té doby už proud slunečního větru nezaznamenal.

Zdroj: novinkykosmonautiky.blogspot.com (Jan Sedláček), foto: NASA/JPL-Caltech. Doporučené odkazy: Poselství jiným světům; NASA’s Voyager 2 Probe Enters Interstellar Space3 thoughts on “Sonda Voyager 2 vstoupila do mezihvězdného prostoru”

  1. Hlavně je úžasné posílat vzkazy do vesmíru, když lidi bojují ami se sebou. Taky by mohli vzít v potaz různá stáří vesmíru a tím i vyspělost civilizací a že na planetě máme spoustu kovů, co se zaručeně hodívšude a spoustu lidí co se nehodí nikde.

    1. naše planeta není na kovy nijak extra bohatá, tyto kovy jsou na všech kamenných planetách, na rozdíl od lidí.

  2. Je to úžasné když technika pracuje jak má.18miliard km v mezihvězdném prostoru od země je to ukázka vyspělosti těch co to dokázali a lidstva.

Comments are closed.