NAROZENINOVÁ SOUTĚŽ O ZAJÍMAVOU KNIHU

Díky vaší přízni, přátelé, oslaví 27. února projekt NÁŠ VESMÍR již šesté narozeniny. K narozeninám patří samozřejmě nějaký pěkný dárek, který ale v tomto případě neobdrží oslavenec, nýbrž jeden z milých čtenářů. Postačí pouze správně odpovědět na soutěžní otázku a mít trochu toho štěstíčka při losování.

Pojďme tedy rovnou na věc. Soutěžní otázka zní: Jak se jmenují měsíce planety Mars?

A) Romeo a Julie
B) Phobos a Deimos
C) Čuk a Geg
D) Mars nemá žádný měsíc

Své odpovědi posílejte, prosím, na email soutez@nasvesmir.cz, a to nejdéle do 28.02.2019, 23:59:59 SEČ. Ze správných odpovědí bude 1. března 2019 jedna vylosována a její autor či autorka obdrží velice zajímavou knihu s názvem Jiří Grygar: Takto se mě nikdo neptal. Přeji vám hodně štěstí!


EDIT | 01.03.2019, 15:45 SEČ | Soutěž je uzavřena, vítěz je znám. Děkuji vám všem, přátelé, za účast. Přišla úctyhodná hromada (173) správných odpovědí “B“, ke kterým bylo mnohdy připojeno krásné přání k narozeninám projektu NÁŠ VESMÍR či poděkování. Moc, opravdu moc si toho vážím a z celého srdce děkuji. Nuže, kdo tedy vyhrál? Oním šťastlivcem, který se může těšit na fantastickou knihu, je pan Tomíček Martin. GRATULUJI!


Existuje u nás dnes někdo, kdo by dovedl o vesmíru, hmotě a času hovořit tak zaníceně a zároveň fundovaně jako Jiří Grygar? Tak, že si po přečtení rozhovorů s ním všechny ty věci o hvězdách, galaxiích, černých dírách nebo černých superdírách zamiluje i laik? Grygar dokáže mluvit s lehkostí i přesně, poutavě i poučně, že je až neuvěřitelné, jak nás dokáže vtáhnout do tajemství minulosti vesmíru. Stojí za to přečíst si o tom, co je skrytá hmota vesmíru, kterým ze dvou způsobů smrti by zemřel Einstein, kdyby vlétl do černé díry, jaký konec nejspíš čeká náš vesmír a proč je člověk zázrakem vesmíru. Tato kniha patří do rukou každému, kdo se chce dovědět, v jakém vesmíru žije. Rozhovor je mnohem poutavější a přístupnější forma, pro čtenáře zajímavější než dlouhý naučný text. Dobře volené otázky z nás vydolují i to, co bychom sami neřekli, takže o sobě a světě víc prozradíme. A jak to říká i Jiří Grygar o této knize, tak jako Štefan Hríb se ho ještě nikdo neptal.


Upozornění: Účast v soutěži je dobrovolná. Jméno výherce či výherkyně soutěže bude ihned po vylosování zveřejněno na tomto místě. V odpovědi na soutěžní otázku nemusíte zatím uvádět adresní údaje. O adresu bude požádán pouze výherce. Ihned po vylosování výherce budou všechny emailové adresy vymazány. NÁŠ VESMÍR garantuje, že emailové adresy soutěžících nebudou samozřejmě žádným způsobem zneužity. V této soutěži jde jen o zábavu. Nejedná se o žádnou (ani skrytou) obchodní nabídku či “šmejdskou praktiku”. Výhra bude výherci doručena nejdéle do 45 dnů. NÁŠ VESMÍR se vzdává odpovědnosti v případě poškození výhry během doručování. Výherce nezískává nárok na peněžní vyrovnání v případě zmíněného poškození.